PERSONEL PLATFORMU

PERSONEL PLATFORMU

Personel Yükseltici Platform ( Manlift ) Nedir?

Sektörde manlift, menlift, yükseltici, makaslı platform, makaslı yükseltici gibi isimlerle anılan yükseltici araçların genel adı, personel yükseltici platformdur.

Personel yükseltici platformlar inşaatlarda, AVM’lerde, depolarda, lojistik operasyonlarda, plazalarda ve bir çok alanda sıklıkla kullanılmaktadır. Bu platformlara manlift denmesinin sebebi ; yüksek alanlarda çalışmaso gereken personeli güvenle istenen yüksekliğe çıkarabilen bir lift olmasıdır. Bu platformlar, talimatlara uyulup doğru kullanıldığı sürece oldukça güvenlidir. Manlift operatör belgesi bulunan yetkili kişilerce kullanılması önemlidir. Manliftler; ihtiyaç duyulan ölçü, yükseklik, kullanım alanları ve teknik özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Genellikle 8 ila 22 metre yüksekliğe çıkabilirler. Platform boyutları 3 m ile 5 m arasında değişkenlik gösterebilir. Uzama ve kısalma özelliğine bağlı olarak da manlift ölçüleri çeşitlenebilir. Genişlikleri genelde 1 m ila 1,5 m aralığında olabilir.

Personel Yükseltici Platform ( Manlift ) Ne işe Yarar?

Personel yükseltici platform, çalışılması güç olan yükseklikteki alanlarda güvenle çalışabilmeyi sağlayan araçlardır. Yapılacak işin niteliğine ve yüksekliğine göre çeşitli manlift seçenekleri mevcuttur. Mesela iç mekânda yapılacak bir çalışma için akülü platformlar kullanılır, engebeli alanlar için ise örümcek platform gibi arazi şartlarına uyum sağlayabilen platformlar tercih edilmektedir. Bu platformların kullanım alanları ise şöyledir :

 • Malzemelerin sökme ve montaj işlerinde kullanılır.
 • AVM tavanlarındaki aydınlatma & süsleme & temizleme işlerinde kullanılır.
 • Daha uzak mesafelere ulaşmak aynı zamanda yükseğe çıkmak için tercih edilir.
 • İşinizi yapmanıza engel teşkil eden bir yeri aşmak ya da ulaşmak için…
 • Kapalı olsa da yüksek bir mekânda güvenle çalışmak için kullanılır
 • Dış cephe temizliklerinde örneğin çok katlı plazaların dışarıdan camlarını temizleyebilmek için kullanılır.
 • Sadece inşaat, bina temizliği ve benzeri gibi işlerde kolaylık sağlamakla kalmaz aynı zamanda çevresel amaçlar ile de kullanılır. Örneğin ağaç budamak için personel yükseltici platformdan destek alınabilir.
 • Binanın sadece temizliğini yapmak için değil aynı zamanda binayı boyamak ya da çatıları tamir etmek için de kullanılabilir.

Personel Yükseltici Platform ( Manlift ) Çeşitleri Nelerdir?

Boğaziçi Platform, Dinolift, Snorkel, Haulotte gibi Avrupa’nın en kaliteli markalarıyla personel yükseltici platform kiralama hizmeti vermektedir. Personel yükseltici platform ( manlift ) çeşitlerimiz :

 • Örümcek Platform
 • Makaslı Personel Platformu
 • Dikey Platform
 • Dizel Makaslı Platform
 • Akülü Makaslı Platform
 • Eklemli Platform
 • Römorklu Platform
 • Teleskopik Platform
 • Vakumlu Teleskopik Yükleyici

Personel Yükseltici Platform ( Manlift ) Nasıl Temin Edilir? Manlift Kiralama Nasıl Yapılır?

Manlift nasıl temin edilir sorusunun yanıtı ile devam edelim. Personel yükseltici platformlar çoğunlukla kiralanır. Sirkülasyonun yoğun olduğu işletmeler ise satın alma yolu ile temin edebilirler. Satın alma yolu ile temin edildiğinde; makinenin periyodik bakımı, sigortası, kaskosu, evrakları, operatör seçimi, operatör belgesi derken ortaya biraz maliyetli bir tablo çıkabilir. Bu maliyeti önlemek ve daha az gider sağlamak için genellikle kiralama yapılmaktadır. Kiralayacağınız manliftin güvenli kullanımı için, doğru çeşide karar vermeniz önemlidir. Sizin için en güvenli, en uygun ve en ekonomik personel yükseltici platform manlift fiyat ve bilgi almak için bizimle iletişime geçin:

E-Posta
info@bogaziciplatform.com

Telefon
+90 216 429 29 79
+90 850 304 18 71
+90 535 962 28 10

Personel Yükseltici Platform Fiyatları Nedir?

Personel yükselticiler, yüksekte yapılacak işlerin daha kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Güvenli bir platformda çalışma, çalışacak personelin kaza ve düşme gibi riskleri düşünmeden işini daha konforlu bir şekilde gerçekleştirmesine olanak verir.

Model ve tiplerine göre belirli mesafelerde çalışma olanağı sağlayan platformlu personel yükselticiler, yapılacak işe uygun olarak seçilir. Genellikle boya, badana, sıva, montaj, bakım, dış cephe işleri, cam temizliği, tesisat bakımları, pano-tabela montajı, afiş işleri, tanıtım kampanyaları, süsleme işleri, fabrikalarda depolama ve genel bakım onarım işleri gibi pek çok farklı işlemde kullanılmaktadır.

Platform ürünlerinde kişi ve malzeme dikkate alınarak azami platform kapasitesinin de bilinmesi gerekir. Yine bu platform ürünlerinde çalışma sahasının dar olup olmadığı, dar dönüş manevralarının saha niteliği, platformun nakliyesi, bariyerlerin aşılma durumu gibi hususların dikkate alınması gerekir.

Kiralık platform ürünlerimiz arasından herhangi birisi kiralanırken tüm bu gerekli hususlar konusunda değerli müşterilerimize danışmanlık hizmeti sunmaktayız. İhtiyacınıza uygun platformu seçmek ve kiralık platform manlift fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçin:

E-Posta
info@bogaziciplatform.com

Telefon
+90 216 429 29 79
+90 850 304 18 71
+90 535 962 28 10