fbpx

Sepet Tipi Köprü Muayene/Bakım Aracı

Sepet tipi köprü üstü muayene, kontrol, tamir aracı, en son teknolojiyle üretilen kamyon tipi operasyon aracıdır. Aracın modern görünüşü, bütünsel olarak işlevselliği, kolay kullanımı, güvenirliği ve fonksiyonel özellikleri sayesinde kullanıcısına avantaj sunmaktadır. Araç farklı köprü üstü kullanımı için en uygun araç olma özelliğine sahiptir.

Aracın avantajları ve geliştirilen özellikleri

 1. Sabitleme teknolojisi ve zengin donanım: Geliştirici tasarımı birçok patentle korunmaktadır. Senelik 60 adet üretimi ile zengin bir profesyonel üretim deneyimi sunar ve araç performansı birinci sınıf seviyesindedir.
 2. Şase optimizasyonu müşteri isteğine göre yerel marka olarak hazırlanabilir.
 3. Devamlı ve güvenilir performans: Araç elektrik aksanı, hidrolik sistemler ve mekanik aksesuarlar Avrupa menşelidir. Araç çatı iskeleti yurt dışından ithal edilmiş ve yüksek güçte kaynak kablosu kullanılarak kaynaklanmıştır.
 4. Güçlü yükleme kapasitesi: Platform yükleme kapasitesi azami 250 Kg’dır.
 5. Çok işlevsel kullanım özelliği: Azami horizontal uzunluk 18 metre, köprü üstü azami kaldırma 5.2 metre ve azami ses bariyer geçişi 4.3 metredir.
 6. Yüksek çalışma verimliliği: Köprü altında çalışırken fanı aynı zamanda kontrol edilir. Bunun için desteklenmiş tekerlek sistemi ve transfer kutusu patentine sahip kendi yazılım programına sahiptir. Dakikada 10 metre çalıştırma hızına sahiptir.
 7. Güçlü iletişim fonksiyonları: Çok kanallı görüntülü intercom sistemi, platform hareket izleme kamerası, geriye sarılmış video kamera izleme ve diğer görsel kullanım fonksiyonları sayesinde temiz bir iletişimi görsel olarak kullanıcısına sunar.
 8. Full aksesuarlı: Köprü muayene aracına entegre edilmiş farklı kullanım konfigürasyonuyla birlikte kullanıcı amacına göre farklı ve çeşitli kullanım kolaylığına sahiptir.
 9. Değişen iklim koşullarına göre yüksek performans: Yüksek sıcaklıklarda, düşük sıcaklıklarda, yüksek nem ve diğer sert doğal ortamlarda mükemmel bir performans sağlar. 2000 metre yükseklikte, -20C ve +50C arası ortam sıcaklığında, bağıl nem oranı %98 iken ve rüzgar hızı seviyesi 6’ya çıkmış iken araç tam randımanlı çalışır.
 10. İyi operasyon performansı: ithal edilmiş kablosuz uzaktan kumandasıyla (Almanya NBB marka) ürün desteklenmiş ve kontrol mesafesi azami 100 metredir.

ARACIN YAPISI VE FONKSİYONEL ÖZELLİKLERİ

Ana mekanizma:

 • Bu mekanizma geri çekilebilir yapılıdır, teleskopik hidrolik silindirlerin kaldırılmasından oluşur,

· Hidrolik silindirler, iç bilezik, dış kılıf ve diğer bileşenlerden oluşur,

· Hidrolik boru çalışmasından emin olmak için hidrolik kilit ile donatılmış hidrolik silindir kaldırma sistemi mevcuttur,

· Eğer kaza olursa ana mekanizma ve buna bağlı mekanizmalar yere düşmezler,

· Gerilmeyi azaltmak için denge valfleri ile donatılmış teleskobik hidrolik silindir aktiftir; bu sayede ana mekanizma geri çekilir ve uzar, kaza durumunda otomatik kilitlenme olur,

 • İç manşon ve dış kovan, yüksek mukavemetli çelik levha, yüksek mukavemetli emniyet faktörü ile kaynaklanmıştır, bu sayede ana gövde emniyet faktörü için kaldırma güvenliği sağlanmıştır,

İkinci mekanizma:

 • Bu ikinci mekanizma, yüksek mukavemetli çelik levha ve tel ile birbirine kaynaklanmıştır,

· Teleskopik yapı sayesinde, kullanıcısına güzel görünüm ve kullanım hafifliği sağlanarak çalışma esnasında araca yeterli itiş ve kuvvet sağlar,

· Teleskopik, geri çekilebilir özelliği sayesinde tek silindir kullanılması 2400mm’ye uzar,

· Bu sayede üçüncü mekanizmaya destek sağlanır,

· 2 adet hidrolik silindir sayesinde üçüncü mekanizma için kaldırma kontrolü sağlanır,

· Üçüncü teleskopik mekanizması, dış manşon, orta kol ve iç manşondan oluşur,

· Bu sistemler yüksek mukavemetli çelik malzemelerden ve gelişmiş kaynak işleminden geçirilerek hafiflik sağlanmıştır.

· Kontrol kolaylığı ve esnek çalışma için tel halat çekişi orta kovan ve iç kovandan sağlanmıştır,

· Donanım güvenliği için donanım montajı bir biri üstüne eklenmiş parçalardan oluşur,

· Üçüncü mekanizma kullanımı teleskopik silindirin uzaması ve geri çekilmesi ile sağlanır,

 • Bu mekanizmaların güvenli kontrol kullanımını sağlamak için teleskopik mekanizma kullanımı sınırlandırıldı.

Sepet Tipi Köprü Muayene Kontrol Tamir Aracı oldukça işlevsel bir tasarım olup, bütün köprülerin muayene ve bakımında güvenle kullanılabilir. Sepet Tipi Köprü Muayene Kontrol Tamir Aracı için Boğaziçi Platform’un satış danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime geç!
Boğaziçi Platform'a hoşgeldiniz! Size nasıl yardımcı olabiliriz?