fbpx

GÜNSAN IŞIK SAÇIYOR

Günsan elektrik, namı diğer Shcinder elektrik ışık saçıyor. Elektrik sektörünün duayeni olarak gösterilen firma imalatını profesyonel taşıma sistemiyle dizayn etti. Samandıra’daki imalatında daha önce kullanılan ve her yerde kabul görmeyen, firmanın İSG’si tarafından kabul görmeyen Halatlı sistem caraskalın yerine hidrolik Yük Platformu kuruldu. İmalatçısı ve kurulum firması Boğaziçi Platform olan yük platformu eksiksiz ve çalışır vaziyette görevini layıkıyla yapmaya çalışıyor.

Günsan elektrik firması web sitesinde hakkımızda yazısında yazdığı gibi bir firmadır.

  • Günsan Ailesi mütevazidir.
  • Günsan Ailesi samimidir.
  • Günsan’da herkes ailenin bir parçasıdır.
  • Günsan ailesi hem atik hem de istikrarlıdır.
  • Günsan ailesi gelenekseldir.

Firmaya girdiğinizde zaten sizi karşılayan bu üste yazdıklarımızdır. İşlerinde çok profesyonel ve samimidirler. Samimiyetlerinin içerisinde yaptığınız iş zor olsa bile size tedirginlik yaratacak bir agresiflikte değildir.

Firmaların yaptıkları iş ne olursa olsun söylemleriyle, pratikleri aynı olmalıdır. Biz bunu sonuna kadar yaşadık. Ve işleri o kadar rast gitti ki her şey bir biri ardına sıralı bir şeklide vakit kaybettirmeden ve risk teşkil etmeden tamamlandı. Firmanın da ısrarla üstünde durduğu buydu. İlk görüşmeye, İSG uzmanının katılması ve tamamen iş güvenliği üzerinde notlar aldırması ve taleplerini sıralaması firmanın neye dikkat ettiğini apaçık gösterdi.

İnsan değeri hiçbir şeyle ölçülemez. İnsana verdiğiniz değer de bulunduğu yere göre farklılıklar gösterse de özünde koruyu ve kollayıcı tedbirlerle olmaktadır. Çalışanlarınıza verdiğiniz önem, işlerinizin aksamaması ve tehlikeden uzak durmak için alınan tedbirler değildir. Bunlar belki etkileyici durumlardır. Fakat belirleyici olan çalışanın en küçük bir tehdit ve tehlikeyle karşılaşmamasıdır.

İş kazalarının bu kadar yoğun olduğu bir ortamda, böylesi hamleler bizi gerçekten umutlandırıyor ve cesaretlendiriyor.

İş yerlerimiz genel bir tarifle “bizim ekmek kapılarımızdır”. Ekmek yediğimiz yerde boğazımıza bir şey düğümlenmemelidir. Sindirmemiz kolay olmalıdır. Moralimiz yüksek olmalıdır. Karşılıklı bağıntılar yasası vardır felsefe de. Her şey bir biriyle bağıntılıdır. İş verimi, karlılığı getirir. Siz verim için elinizden gelen her şeyi düzenli yapar ve sağlıklı bir ortam yaratırsanız işlerinizde sekteye uğramadan hallolur ve varlık gerekçeniz “kazanç” size kat be kat dönüş yapar.

Herkesi eşit görmek ve aile kavramı içerisinde görmek istiyorsak ayrımcılık değil, birleştirici olmalıyız. Hatta hak edene hak ettiğini fazlasıyla verip pozitif ayrımcılık yapmak gerek.

Atalarımızın bir sözü “ekmeği ekmekçiye yaptır, bir tane de fazla ver”  der. İşi uzmanına bırakmalıyız. “İş bilenin kılıç kuşananındır” sözü gibi olmalıdır. Atasözü dersi gibi oldu. Fakat gerçekleri hangi tabir ve eylem açıklıyorsa onunla anlatmalıyız.

Günsan Elektrik, bizden aldığı çift pistonlu yük platformu ile bünyesinde geliştirdiği bağları daha da bir pekiştirmektedir.

“Önce insan” diyorsak, insanca yaşam koşulları oluşturmamız kaçınılmaz bir görevdir.

Günsan Elektrik’de bunu çok net görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime geç!
Boğaziçi Platform'a hoşgeldiniz! Size nasıl yardımcı olabiliriz?